Testováno na lidech
Chodíme se ženou po této planetě již přes 50 let. Tedy snažíme se chodit, protože ne vždy to šlo.
Bujarý mladický život s dostatkem masa, sem tam alkohol a cigareta zapříčinily kolaps trávení. Cokoliv jiného než čistou vodu mé tělo okamžitě vyvrhlo zpět.
Říkali mi, že mám pár dní před smrtí, jestli nechci něco změnit. Diagnostikovali mně otravu organismu a doporučili pít jen čistou vodu. Do té doby jsme neslyšeli o nikom, kdo by dokázal žít bez jídla, pouze o vodě byť jediný den! Po týdnu „na vodě“ se vše začalo vracet k normálu a mohl jsem už i čaj.
Byla to pro nás velká škola. Pochopili jsme základní princip vesmíru, jak zaseješ, tak sklidíš.
Živočišná strava nepřináší dostatečné množství látek vhodných pro lidský organismus. Právě naopak. Konzumace mléka, mléčných produktů a masa způsobuje velké zdravotní potíže. Hromadná velkovýroba masa, mléka a mléčných produktů vede k obrovskému utrpení zvířat ve velkochovech. Každý, kdo se podílí na tomto utrpení, bude muset počítat s následky.
Jsme vegetariáni, kdo je víc! Změnili jsme zásadně stravu, vyloučili jsme veškeré maso, masité pokrmy a vejce.
Maso jsme nahradili zvýšenou konzumací mléčných produktů. Bylo to v době, kdy vrcholným bezmasým kulinářským zážitkem v našich restauracích byl „smažák s hranolky“ a údajný, nepřetržitě lékařsky zdůrazňovaný nedostatek bílkovin a vápníku se „doháněl“ mlékem.
Nepohyblivost a bolest kloubů na sebe nenechala dlouho čekat. Nejen z osmi schodů v našem domě, ale i na stůl rentgenu mi už museli pomáhat.
Lékařské řešení bylo jediné, výměna obou kyčelních kloubů! Okamžitě jíst kližky, chrupavky, sulc, prasečí nožičky a hlavně hodně mléka! To vše v době, kdy se už i podle výzkumů vědělo, že příčinou těchto stavů jsou právě „potraviny“, které mi doporučovali, tj. živočišné produkty.
Došlo nám, že zkrácení potravinového řetězce dává tělu „čistší“, stravitelnější energii a tělo se může rychleji regenerovat. Pak to šlo rychle.
Přechod na čistě rostlinnou stravu (veganství), vystřídal několikaměsíční pobyt na šťávách a nevařené stravě (raw), čtyřicetidenní pobyt na vodě (půst) i týden bez ní (suchý půst). Žádná z nemocí s touto „stravou“ nedokázala držet krok a vzdaly to. Nastal postupný návrat k rostlinné stravě. Po několika letech nebylo co řešit. Až na jednu maličkost.
Podle zahraničního výzkumu se v ovoci a zelenině za posledních 50 let ztratilo okolo 80 % minerálů!
I čistě rostlinná strava, která je pro organismus nejméně zatěžující, je v současnosti nedostačující.
Musíme si bohužel přiznat, že současná produkce ovoce a zeleniny je z pohledu obsahu minerálů a vitaminů opravdu žalostná. Jsme prostě podvyživení!
Po mnoha letech potvrzují naše poznatky i uznávané kapacity v oblasti zdraví.
Například v deníku Metro, 29.11.2016, se v článku „Jak si budovat a uchovat zdravé kosti v každém věku“, můžete dočíst tuto informaci:
„Z praxe víme, že z potravy nezískáme všichni dostatek nejen živin, ale ani vitaminů a minerálů. Alternativou jejich dodání jsou kvalitní doplňky stravy.“
Prim. MUDr. Jana Čepová, Ph.D., MBA,
Ústav lékařské chemie a klinické biochemie 2. LF UK a FN Motol Praha
Nedostatek minerálních látek nacházíme u všech skupin lidí včetně vegetariánů, veganů i vitariánů.
Stres, uspěchanost, mizivý příjem duchovní energie, nadměrná konzumace živočišné stravy, nedostatek rostlinné stravy a nepatrné množství vitálních látek v ní dostává lidi do dlouhodobé energetické podvýživy, která ústí v nemoc.
Na základě vlastních zkušeností, způsobu samoléčby a regenerace organismu jsme si pořídili pár diagnostických zařízení, abychom si mohli ověřit správnost svých postupů.
V současnosti své poznatky předáváme dál.